Pokud se Vám e-mail nezobrazuje správně, klikněte zde.
Newsletter 12/2017
YOU ARE WELCOME

Cizinci v České republice

Zajímají Vás informace o cizincích pobývajících na území ČR? Pokud ano, tak publikace "Cizinci v České republice", kterou již desetiletí vydává Český statistický úřad, je určena přímo pro Vás.

Publikace komplexně soustřeďuje aktuální údaje o cizincích, kteří si Českou republiku zvolili za místo svého trvalého nebo dlouhodobého pobytu, kteří v ní našli zaměstnání nebo zde podnikají a kteří se do České republiky uchýlili před politickým pronásledováním nebo před kritickou ekonomickou situací ve své vlasti. Těžištěm statistických informací jsou data za rok 2016, často však doplněná časovými řadami údajů za uplynulé roky.

Publikace vznikla ve spolupráci Českého statistického úřadu s vybranými odbory Ministerstva vnitra, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva spravedlnosti, Ministerstva práce a sociálních věcí a Ústavem zdravotnických informací a statistiky.

více informací
 
 
Jaký je život cizinců v ČR? 

Ročenku "Cizinci v České republice" doplňuje i publikace "Život cizinců v ČR".

Autorem je rovněž Český statistický úřad.  

číst dále
 
 
Nepravdivé zprávy (Fake News, Hoaxy)

Na sociálních sítích a v diskuzních skupinách se aktuálně šíří velké množství zpráv zaměřených na problematiku migrace. Mnoho z nich je však nepravdivých. Novým trendem je i znovu publikování starých zpráv. Jako např. kvůli muslimům zakázali vánoční strom na náměstí v Bruselu nebo uprchlíci v pražském metru aj. Jak si ale ověřit pravdivost informací v prostředí internetu?

číst dále
 
 
Cizojazyčné nápisy na bilboardech

Pozornost veřejnosti v Praze, Brně a Ostravě poutaly na počátku listopadu billboardy s cizojazyčnými nápisy. Reklamní plochy v arabštině, perštině, barmštině a ukrajinštině slouží jako výraz díku Čechům, dlouho však nebylo zřejmé za co. Organizace Člověk v tísni, jež za kampaní stojí, uvedla, že jde o ručně psané vzkazy od čtveřice cizinců v těžké životní situaci, kteří chtěli lidem v Česku poděkovat za pomoc. 
​​​​​​​
číst dále
 
 
Světový den migrantů a uprchlíků (14. ledna 2018)
img3

Ve dnech 24. – 27. listopadu 2017 se konal druhý meeting partnerských organizací projektu YOU ARE WELCOME v řecké Soluni.

Na programu setkání byly nejrůznější přednášky, semináře a workshopy, ale i výstava, promítání filmu, koncert a jiné kulturní zpestření.

img4

Velmi zajímavým počinem byl projekt organizace Addart Addart s názvem "Můj hrdina". Pracovníci zmíněné organizace spolupracovali s uprchlickými dětmi na vytvoření komiksových obrázků superhrdinů, které si děti vymyslely. Výsledkem jsou krásná a kreativní díla. Více informací naleznete zde.

 
 
Institut pro regionální rozvoj, o.p.s.

Institut pro regionální rozvoj, o.p.s. byl založen roku 2010 platformou odborníků napříč širokým spektrem oborů, aby napomáhal růstu evropských regionů, mezinárodní spolupráci a vzdělávání.

číst dále
 
 
Toto obchodní sdělení je rozesíláno společností xxx s.r.o. Proč mi byl e-mail zaslán?
Tento e-mail byl odeslán na adresu: %email%
Pro odhlášení z odběru našich obchodních sdělení klikněte zde.